Diş Hekimliği Fakültesi

Prof. Dr. Burçin Büyükünaldı

Dekanın Mesajı

Sev​gili Öğrenciler,
Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne hoş geldiniz​.​​

Fakültemiz eğitim ve öğretim hayatına 2016-2017 akademik yılında başladı. Öğretim dili %30 İngilizce %70 Türkçedir. Uluslararası eğitim sistemleri ile paralel bir program izleyen Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin farklılığı teknolojik mükemmeliyet, bilimsel ve duygusal zekaya sahip diş hekimleri yetiştirmeyi amaçlamasıdır. Fakültemiz teknolojik gelişmeleri eğitim ve öğretim hayatına hızla aktarmaktadır. Dinamik, yenilikçi ve araştırmacı akademik kadrosu ile özgüven sahibi, hayata geniş bir perspektiften bakan, bilgi ve teknoloji çağı ile uyumlu yeni yüzyılın parlak gençlerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır.  Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyeleri kaliteli yüksek eğitim-öğretimin her gencin hakkı olduğunu düşünmektedir ve öğrencilerimize kalite için gerekli tüm olanakları sağlamak için çalışmaktadır.  Fakültemiz, Avrupa Diş Hekimliği Eğitim Birliği Derneği'nin bir üyesidir ve diş hekimliği eğitimindeki yenilikleri güncel olarak takip eder. Eğitim-öğretim progra​mında yer alan dersler Avrupa Diş Hekimliği Eğitimi birliğinin mezun diş hekiminde olması gereken yetkinlikleri göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Bakırköy Sağlık Kampüsümüz 40.000 m² alana sahiptir ve fakültemizin eğitim ve öğretimi bu kampüste sürdürülmektedir. Kampüste Tıp, Eczacılık Fakülteleri ve Sağlık Meslek Yüksek Okulu da yer almaktadır.

Fakültemizde nitelikli ve son teknolojiye sahip çevre dostu altyapı, küçük gruplar halinde uygulamalı ve öğrenci odaklı eğitim anlayışı, uluslararası hasta güvenliği standartları, ve uluslararası öğrenciler ile İngilizce pratik yapabilme olanağı ve çok kültürlü ortam öğrencilerimize sunduğumuz farklılıklardan sadece birkaçıdır. Hastanemiz Türkiye'nin ilk ve tek ISO 9001-2015 belgeli diş hastanesidir.

Konularında uzman 10 profesör, 5 doçent ve 17 dr. öğretim üyesi ile eğitim ve öğretimi sürdüren fakültemizde her öğrenciye, 1 ünit ve fantom verilmektedir. Klinik öncesi eğitim, öğrencilerimize, son teknoloji fantom ve preklinik laboratuvarlarında verilir. Klinik eğitimde loop kullanımı ile indirekt çalışma yöntemi öğretilir. Teorik dersler, küçük grup çalışmaları ve sunumlar 120 kişilik 4 amfi, 65 kişilik 9 derslikte yapılır. Altınbaş Üniversitesi Mahmutbey Kampüsü bünyesinde ve Diş Hekimliği Fakültesinde (Bakırköy Kampüsünde) detaylı ve kapsamlı araştırmaların yapılabileceği basılı ve elektronik ortamda ulaşımın mümkün olduğu kütüphane olanakları mevcuttur.  Uluslararası eğitim sistemleri ile paralel bir program izleyen İstanbul Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi farklı geçmiş ve etnik kültüre sahip ulusal ve uluslararası öğrencileriyle eğitim, araştırma ve hasta bakım hizmetlerinde Türkiye'nin lider Diş Hekimliği Fakültelerinden biri olmayı amaçlamaktadır.

Eğitim-öğretim, araştırma ve ağız sağlığında mükemmeli hedefleyerek toplumun genel sağlığına katkıda bulunacak ve diş hekimliği mesleğinin geleceğini şekillendirecek diş hekimlerini topluma kazandırmayı amaçlayan fakültemizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Geleceğimizi şekillendirecek gençlerimize sevgilerimle,

Prof. Dr. Burçin Büyükünaldı
Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı​