İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Haberler

Image
Sınav Kaygısıyla Nasıl Mücadele Edilir?

8-9 Haziran’da gerçekleşecek olan üniversite sınavı öncesi İstanbul Altınbaş Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğr. Üyesi Klinik Psikolog Dr. Esra Gül Koçyiğit kaygı belirtilerini aktararak hem öğrencilere hem de velilere tavsiyelerde bulundu.

Image
Yakın İlişkiler Sempozyumu

Dijitalleşmenin ve yapay zekanın etkilemediği alan neredeyse yok. Romantik ilişkiler de dijitalleşmeden etkileniyor. Altınbaş Üniversitesi’nde Yakın İlişkiler Sempozyumu’nda sosyal medyanın, romantik ilişkiler ve flört uygulamalarına etkileri ele alındı.

Image
Otizm Nedir ve Ne Kadarını Biliyoruz?

Altınbaş Üniversitesi Çarşamba Buluşmalarına katılan Tohum Otizm Vakfı Ar–Ge Müdürü Dr. Nursinem Şirin, otizm ile ilgili doğru bilinen yanlışları anlattı; “Bugün, Van Gogh ve Mozart’ın otizmli olduklarını söyleyebiliriz.” dedi.

Image
Enflasyonla Mücadelede Yöntem Ne Olmalı?

Altınbaş Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü, kur – faiz – enflasyon ilişkisini inceledi. Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Işın Çelebi’nin yönetiminde yürütülen çalışmada, mevcut tablo ortaya kondu.

Image
Kadın İstihdamının Yüzde 30,8’i Kayıt Dışı

1 Mayıs’ta işçilerin hak ve emek mücadelesi tartışılırken, Altınbaş Üniversitesi Yayınlarından çıkan Emeğin Kadın Suretleri kitabı, kadın işçilerin yaşadığı eşitsizlik ve hak ihlallerini gözler önüne serdi.

Image
Psikoloji ve Sosyoloji programları FEDEK tarafından akredite edildi.

Psikoloji ve Sosyoloji programları FEDEK tarafından akredite edildi.