Modern Diller Bölümü

Evrensel bilime değer katan bir üniversite vizyonu ile Altınbaş Üniversitesi, gelişen dünyaya nitelikli, yenilikçi ve özgün katkılar sağlayacak öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Öğrencilerimizin evrensel bilgiye ulaşabilmeleri, bu bilgiyi kullanabilmeleri, iletişimi sağlayabilmeleri ve mesleklerini uluslararası arenada icra edebilmeleri için yabancı dil eğitimi büyük önem taşımaktadır.
Yabancı Diller Yüksekokulu Modern Diller Bölümü olarak bölümlerde akademik konuşma ve yazma İngilizce dersleri ve iş İngilizcesi’nin yanı sıra, üniversite vizyonumuz doğrultusunda, Almanca, Arapça, Çince, Japonca, Korece, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Rusça dil dersleri ile öğrencimize ikinci, isteğe bağlı üçüncü yabancı dil öğrenme imkanları sunmaktayız.
Bölümümüz, Türk öğrencilerimize verdiğimiz Türk Dili ve Türkçe İletişim derslerinin yanı sıra, uluslararası öğrencilerimize verdiğimiz Yabancılar için Türkçe dersleri ile de Türk dili ve kültürünü desteklemektedir.
Modern Diller Bölümünde fakültelerdeki ihtiyaçlar dikkate alınarak Bologna Süreci, Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesine (CEFR) ve Türkiye Yükseköğretim Yeterlikler Çerçevesine (TYYÇ) göre; ESP ya da EAP odaklı tasarlanmıştır.