Gençlik Haftasında 5 Unutulmaz Etkinlik

Altınbaş Üniversitesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını, bir hafta boyunca düzenlenen etkinliklerle kutladı. Finaller öncesine gelen etkinlikler öğrencilere moral verdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 105. Yılında coşkuyla kutlandı.

Altınbaş Üniversitesi de 19 Mayıs’ı kapsayan haftayı Gençlik Haftası olarak birbirinden farklı etkinlikler ile kutladı.

Etkinlikler 13 Mayıs Pazartesi günü Altınbaş Dancefest ile başladı. Altınbaş Dans Kulübü tarafından düzenlenen festivale 15’ten fazla üniversitenin Dans Kulüpleri katıldı.

15 Mayıs Salı günü Satranç Kulübü öğrencileri ile birlikte Sporfest 2024 kapsamında Satranç turnuvası düzenlendi.

16 Mayıs Perşembe günü Altınbaş Üniversitesi Kariyer Merkezi ve IEEE Kulübü iş birliği ile CAREERENG X - Bilgiyi Kodluyoruz etkinliği düzenlendi. Etkinlikte alanında uzman ve birçok konuda yetkinliğe sahip konuşmacılar öğrencilerimizle bir araya geldi.

17 Mayıs Cuma günü Altınbaş Üniversitesi ev sahipliğinde Ener Hukuk Akademisi Farazi Dava Yarışması düzenlendi. Yarışmanın jüri koltuğunda hukuk camiasının çok değerli isimleri yerini aldı. Türkiye çapında düzenlenen bu prestijli farazi dava yarışmasına farklı illerden katılan yarışmacılar, bilgilerini ve yeteneklerini sergileme fırsatı buldu.

Gayrettepe Yerleşkesinde Farazi Dava Yarışması gerçekleşirken aynı gün Mahmutbey Yerleşkesinde de başka bir heyecanlı etkinlik vardı: TEDxAltınaşUniversity. Ahenk teması altında bir araya gelen konuklar ve katılımcılar etkinlik sonunda mini bir konserle unutulmaz anlar yaşadı.

Yine Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Altınbaş Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri için Ödül Töreni düzenlendi. Ödül alan tüm kulüplerimizi kutluyoruz.