Yelken Takımımız Ödüle Doymuyor

Altınbaş Üniversitesi Yelken Takımı, 2023- 2024 akademik yılında başarılarla dolu bir dönem geçiriyor. Takımımız BAUISC İlkbahar Trofesi

Cumhurbaşkanlığı 4. Uluslararası Yat Yarışları Cumhuriyet 100. Yıl Kupası’ndan başarı ile dönen takımımız, Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü tarafından gerçekleştirilen BAUISC’de sergilediği üstün performansla dikkat çekti.

Altınbaş Üniversitesi Yelken takımı, BAUISC İlkbahar Trofesi "Helly Hansen - Sport Works Cup’tan gezgin sınıfında Hasret Can Ünek’in ana kaptanlığında birincilikle döndü.

BAUISC İlkbahar Trofesi'nde üçüncü etap, "Helly Hansen - Sport Works Cup" adıyla 27 Nisan Cumartesi günü gerçekleşti. IRC, SportsBoat ve Gezgin sınıflarında 43 teknenin yarıştığı müsabaka Caddebostan parkurunda yapıldı.

Gezgin sınıfında Altınbaş Üniversitesi- Cenoa, Hasret Can Ünek’in ana kaptanlığında birincilik elde etti.

Tekneler marinaya dönüp toparlandıktan sonra Helly Hansen-Sport Works Cup'ta dereceye giren ekiplere ödülleri İstanbul Yelken Kulübü düzenlenen törenle verildi. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. 

Yelken takımımız 5 Mayıs'ta düzenlenen 4. Etap BAU Bosphorus Sailing Cup'ta da Gezgin sınıfında birincilik elde etti. 

Üniversite öğrencilerimizden oluşan birincilik elde eden yelken takımımızın üyeleri:

Emirhan Kalkan - Kaptan

Hayrünnisa Yüksel - Balon Trim

İlayda Gürer - Ana Yelken

Mohammed Jamal - Ana Yelken

Hakan Özgür - Başüstü

Mercan Pelin Ercan - Başüstü

Ferit Erdem Yılmaz - Başüstü

Emre Ünal - Cenoa Trim

Takımımızın başarısı sadece yarış sahalarında değil, aynı zamanda antrenman dönemlerinde ve yarışların olmadığı zamanlarda da devam ediyor. Yelken takımımız, meraklılara yönelik ücretsiz yelken eğitimleri düzenleyerek deneyimlerini paylaşıyor ve sporun güzelliklerini daha geniş bir kitleyle buluşturuyor. 

Altınbaş Üniversitesi’nin sunduğu onlarca ayrıcalıktan yalnızca bir tanesi olan bu heyecan verici yelken dünyasına katılmak ve bu alanda profesyonel eğitimlerden faydalanmak istiyorsanız, Altınbaş Üniversitesi resmi Instagram hesabını ve Altınbaş Yelken kulübü Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Sosyal medya üzerinden yelken takımımızın macerasına tanıklık edebilir ve bu heyecan verici etkinliklere katılım gösterebilirsiniz. 

Yelken sporu için ayrıntılı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.