Caminhos do Cinema Português Film Festivali

Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Dr.  Janet Barış, Portekiz sinemasının geleneksel Film Festivali Caminhos do Cinema Português’de Türkiye’yi temsil etti. 

Altınbaş Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Janet Barış, Caminhos do Cinema Português Film Festivali'nde uluslararası jüri üyeliği yaptı.

29 yıldır düzenlenen ve Portekiz sineması için büyük öneme sahip festival, bu yıl 9-19 Kasım tarihleri arasında Portekiz'in Coimbra şehrinde gerçekleşti.

Bu yıla kadar sadece Portekiz film seçkilerinin yer aldığı festivalde, bu yıl bir ilk yaşandı ve uluslararası alan açılarak uluslararası jüri davet edildi. FIPRESCI (International Federation of Film Critics) ortaklığıyla oluşturulan uluslararası jüride, Altınbaş Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Janet Barış da yer aldı. Barış, jürilik görevi ile Portekiz'de Türkiye'yi temsil etti. Altınbaş Üniversitesi olarak öğretim üyemizi tebrik ederiz.