​​Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Vizyon

Bilgi ve belge hizmetlerini, uluslararası standartlarda, çağdaş ve evrensel normlarda sağlayarak, en son teknoloji ile bilimsel ve entelektüel faaliyetlere destek veren modern bir kütüphane olmak.

Misyon

Sürekli gelişim ve değişim prensibini ilke edinmiş, örnek bir üniversite kütüphanesi olarak akademik personel, öğrenci ve diğer kullanıcılar için gerekli olan materyalleri sağlamak, düzenlemek, kullanıcılara en yararlı ve en hızlı şekilde sunmak; sahip olduğumuz bilgi kaynakları ve hizmetlerle üniversitemiz ailesi ve çevre halkının yanı sıra, Türkiye ve dünyadaki araştırmacıların bilgi ve belge ihtiyaçları için önemli bir başvuru merkezi olmak; elektronik ortamda da kullanıcıların bilgiye erişimlerini sağlayarak, eğitime direkt katkıda bulunmak.

Biz Kimiz

http://library.altinbas.edu.tr/hakkimizda/biz-kimiz/

Çalışma Saatleri

http://library.altinbas.edu.tr/hakkimizda/calisma-saatleri/

Kütüphaneciye Sor

http://library.altinbas.edu.tr/iletisim-formu/#iletisim

Turnitin nedir?

Öğrencilerle eğitimcileri aynı platformda buluşturan, belgelerin orijinallik  kontrollerinin yapılmasını, eğitimcilerin bu belgeleri notlandırmasını sağlayan, dünyanın önde gelen yazılımlarındandır.

Turnitin, zengin geri bildirim sağlayarak ve intihali önleyerek öğrencilerin yazım yeteneklerini geliştirmekte, belirli bir zaman aralığında orijinal yazımı teşvik etmektedir. Günümüz eğitimcileri ve yöneticileri öğrencilerin bilgiyi doğru, düşünerek ve yasal bir şekilde kullanmalarını teşvik etmeye çalışmaktadır. Milyarlarca internet kaynağına erişilebilirlik sayesinde öğrenciler, bir kaynağın tüm paragraflarını bir saniyede kopyalayıp yapıştırabilmektedir. Bu, performans ve değerlendirmelere yapılan vurgu ile birleşince, öğrenci araştırma ve makalelerinde orijinal olmayan içerik kullanımının artmasına sebep olmaktadır.


Turnitin Öğretmen Kılavuzu


Turnitin Öğrenci Kılavuzu


Turnitin Kullanım Rehberi


Turnitin Giriş: www.turnitin.com

 

Sosyal Medya

 

https://www.instagram.com/altinbaskutuphane/?hl=tr

Katalog Tarama

https://kutuphane.altinbas.edu.tr/yordambt/yordam.php

 

Uzaktan Erişim

Veritabanlarına uzaktan erişimde proxy ile ilgili problemleri ortadan kaldırmak amacı ile abone olduğumuz  e-kaynaklara Vetis Veritabanı Erişim ve İstatistik Sistemi Kütüphane Portalı üzerinden kampüs dışından da kolayca erişebilirsiniz. Vetis Veritabanı Erişim ve İstatistik Sistemi online e-kütüphane portalıdır. Kütüphanemizin abone olduğu elektronik kaynaklara, kurumsal e-posta adresiniz ve kendi oluşturacağınız şifreniz ile istediğiniz her yerden erişim sağlayabilirsiniz. Üstelik bilgisayarlarınıza herhangi bir program yüklemenize ya da ayar yapmanıza gerek kalmadan. Tek ihtiyacınız var o da “İnternet Bağlantısı!" Portal, Türkçe ya da İngilizce kullanılabilir.

Erişim Linki: https://kutuphane.a​ltinbas.edu.tr/vetisbt/

 

ILL (Kütüphanelerarası Ödünç Verme ve Doküman Sağlama)

http://library.altinbas.edu.tr/yordam-kilavuzu/

 

​ ​