İlgili Birimler

​​​

Altınbaş Üniversitesi öğrencilerinin donan​​ımlı bireyler olarak iş dünyasına hazırlanmaları, profesyonel yaşamın işe alım uzmanları ile bir araya gelmeleri, onlara kendilerini tanıtmaları, olabilecek en geniş yelpazede profesyonel iletişim ağlarını oluşturmaları ve başvuracakları pozisyonlar için henüz üniversiteli iken hazırlık yapabilmelerini hedeflemektedir.

Bu amaçla Staj - CO - OP Merkezi, öğrencilerin iş dünyası ile sürekli etkileşim içinde olması, CO - Op ve Staj süreçlerine ilişkin strateji oluşturulması, proje, program ve organizasyon süreçlerinin geliştirilmesi yolunda çalışmalar yapmaktadır.

“Cooperative Education Program"ın kısaltması olan “CO - OP", Üniversite ile İş dünyasını bir araya getiren entegre bir eğitim modelidir. Altınbaş Üniversitesi tarafından 2014 yılından itibaren başarıyla hayata geçen program, üniversitede verilen eğitimlerin iş hayatının profesyonelleri ile deneyimlemesine olanak tanımaktadır. Bu doğrultuda 200' e yakın anlaşmalı firma bulunmaktadır.

Staj ve CO - Op Müdürlüğü tarafından yürütülen CO - OP Eğitim Modeli, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler, İşletme, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Güzel Sanatlar ve Tasarım, Uygulamalı Bilimler Fakültelerimizde uygulanır.

Staj ve CO - ​OP Müdürlüğü'nün sitesinden uygulamaların detaylarına erişim sağlayabilirsiniz.

CO - ​OP​​​​​​