Shanghai Üniversitesi ile Ortak Konferans

Altınbaş Üniversitesi heyeti, yurtdışındaki partner üniversitelerimizden olan Shanghai University Of Political Science and Law heyeti ile bir araya geldi. Toplantıda, iki üniversite arasındaki stratejik iş birlikleri ele alındı.

Toplantıya Altınbaş Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Çağrı Erhan, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kâmil Yıldırım, Dekan Yardımcısı Dr. Nazım Sinan Odabaşı ve Dış İlişkiler Ofisi temsilcileri katılırken, Shanghai University Of Political Science and Law heyeti Vice President Hu Jiling, Deputy Dean of School of Government Management Chuang Xiaoyan ve Deputy Dean of School of Law Yang Xiangdong’tan oluştu.

Altınbaş Üniversitesi Mahmutbey Teknoloji yerleşkesinde yapılan toplantıda dört ana konu ele alındı. İlk olarak, öğrenci ve akademik kadro değişimi hakkında görüşmeler yapıldı. Ardından yaz ve kış okullarının düzenlenmesi üzerine tartışmalar gerçekleştirildi. Son olarak da her yıl düzenli olarak yapılması planlanan ortak konferanslar üzerinde duruldu.

Toplantıda iki üniversite arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla 2024-2025 akademik yılında Çin’de gerçekleştirilmesi planlanan yıllık ortak konferansın detayları da belirlendi. Konferans hukuk, psikoloji, ekonomi ve uluslararası ilişkiler alanlarında yapılacak.