Defacto ile Perakende Sektöründe Yönetim ve Bilişim

Defacto Operasyon Karar Destek Müdürü Onur Gürsoy ve E-Ticaret İş Geliştirme Müdürü Eser Yetim, moderatörülüğünü Altınbaş Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi İncilay Yıldız’ın üstlendiği “Defacto ile Perakende Sektöründe Yönetim ve Bilişim” etkinliğindeydi.

Altınbaş Üniversitesi Yönetim ve Bilişim Sistemleri bölümünden Dr. Öğr. Üyesi İncilay Yıldız moderatörlüğünde gerçekleşen “Defacto ile Perakende Sektöründe Yönetim ve Bilişim” etkinliğine ev sahipliği yaptı.

Etkinlikte Defacto Operasyon Karar Destek Müdürü Onur Gürsoy ve E-Ticaret İş Geliştirme Müdürü Eser Yetim öğrencilerle bir araya geldi.

Dr. Öğr. Üyesi İncilay Yıldız’ın konuşması ile başlayan etkinlikte Defacto Operasyon Karar Destek Müdürü Onur Gürsoy sunumunda “mağazacılık” konusunu ele aldı. Defacto’nun mağazacılıkta yaptıkları dönüşümlerden bahseden Onur Gürsoy, “Müşteri Odağı Dönüşümü bizim birinci prensibimiz. Bu yüzden Müşteri Takıntılı Olma Takımını hayata geçirdik.” dedi.

Defacto E-Ticaret İş Geliştirme Müdürü Eser Yetim ise “online” alışveriş konusuna değindi; “Aslında online’ın yaptığı tek şey müşteri ne yapıyor onu anlamak. Siteye 100 kişi girdi. Bu 100 kişiden kaç tanesi sitede hiç kalmadı, bu kişiler yanlışlıkla mı geldi, kaç kişi ürüne tıkladı, kaç kişi sepete attı, kaç tanesi satın aldı, kaç tanesi tekrar giriş yaptı… Online alışverişte bizler bunların hepsine bakıyoruz. İşte bunlardan çıkarılacak dersler var. Buna göre aksiyon almamız ve kendimizi geliştirmemiz gerekiyor.” değerlendirmelerini yaptı.

Öğrencilerle etkileşimli olarak ilerleyen etkinlik, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Nuri Uçan’ın konuklara fidan sertifikası takdimiyle sona erdi.