Ağız ve Diş Sağlığı

Dr. Öğr. Üyesi Mutlu KESKİN

​Program Başkanının Mesajı

Sevgili Öğrenciler,
Türkiye’de diş hekimliği mesleğinin gelişimi ile birlikte mesleğin klinik uygulamasında en önemli rollerden birisine sahip olan “Diş Hekimi Asistanlığı” oldukça önem kazanmaya başlamış ve sektör içerisinde aranan meslek grubu haline gelmiştir. Diş hekiminin klinik çalışmalarında ona yardımcı olan teknik elemanı yetiştirmeyi amaçlayan “Ağız ve Diş Sağlığı” programını tamamlayan öğrenciler ön lisans diploması almaya hak kazanarak “Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri” unvanına sahip olacaktır. Öğrenciler iki yıllık süreç içerisinde edindikleri teorik ve pratik bilgilerin ışığında, mezuniyetlerinin ardından kamu ve özel kuruluşların ağız ve diş sağlığı ile ilgili birimlerinde çalışabilecektir.
Altınbaş Üniversitesi bünyesinde, zengin eğitim kadrosu ve Diş Hekimliği Fakültemizin getireceği klinik entegrasyon sayesinde öğrencilerimiz, eğitimi meslekle iç içe yaşayarak öğrenmekle birlikte, gelecekteki kariyer hedeflerine uzanan yolda mesleki çevre ve iletişimlerini en üst düzeyde artırma imkanına sahip olacaktır. Bu program sayesinde öğrencilerimizin, ağız ve diş sağlığının temel ilkelerine hakim olmalarının yanı sıra meslek yaşamlarında topluma yarar sağlayacakları birer birey olmaları hususunda etik değerlere uygun yetişmesinin sorumluluğunu taşımaktayız. Bu sorumluluk bilincine bağlı olarak öğrencilerimiz, uygulama ve teorik eğitimlerin yanında, sağlık sistemine bir bütüncül bakış açısı kazanmaları için sağlık yönetimi, hekimin klinik yönetimine yardımcı olması açısından muayenehane idaresi ve hasta kayıt, iş yaparken layığıyla ve insani değerlerle yorumlayarak işini insan sağlığını merkeze koyarak yapacağı meslek etiği konularında da bilgi sahip olacak bir eğitime kavuşacaktır. Bu eğitim içeriğinin, öğrencilerimize sonraki yıllarda devam edecekleri akademik yaşamlarında yol göstereceği ve öğrencilerimizi hak ettikleri noktalara getireceğinden şüphe duymuyoruz. 
Biz Altınbaş Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Ağız ve Diş Sağlığı Programı olarak geleceğin, gençlerin ışığıyla aydınlanacağının bilincindeyiz. Öğrencilerimize bu ışığa ulaşmaları için tüm bilgi ve birikimimizle aydınlatmaya hazırız. Unutmayalım ki akademik birimler ancak donanımlı eğitim kadrosuna sahip oldukları zaman öncü olabilirler, sınıf atlayabilirler ve öğrencilerinin kendi geleceklerini daha parlak görebilmelerine yardımcı olabilirler. Bizler Altınbaş Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Ağız ve Diş Sağlığı programı olarak eğitim kadromuz ile birlikte sizleri bölümümüzde görmekten mutluluk duyarız.
Sevgilerimle,
 
Dr. Öğr. Üyesi Mutlu KESKİN
Ağız ve Diş Sağlığı Program Başkanı​​​