Diş Hekimliği’nde Beyaz Önlük Heyecanı

Geleceğin başarılı diş hekimi adayları, mesleklerindeki ilk heyecanlarını beyaz önlüklerini giyerek yaşadı.   

Altınbaş Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerine kavuştu.

Törenin açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burçin Büyükünaldı anne babalara, “Çocuklarınız ilk yıllarını başarıyla tamamladılar. Bugün bizler de en az sizler kadar gururluyuz. Daha yolun çok başındalar. Fakat gözünüz arkada kalmasın. Hocaları olarak kendilerini geleceğe ve mesleklerine en iyi şekilde hazırlamaları için yanlarında olacağız" diye seslendi.

İstanbul Diş Hekimleri Odası'nı temsilen törene katılan Dr. Diş Hekimi Kemal Çağlar Özkan da beyaz önlük giyme törenin manevi değerine değindi. Genç hekim adaylarının meslek hayatlarının önemli bir dönüm noktasında olduklarını ifade eden Dr. Diş Hekimi Özkan, “Beyaz önlük bildiğiniz gibi bilimin, sağlık hizmetinin, şefkatin ve güvenin simgesidir. Sizler de bugün bu simgeyi giyerek meslek hayatınızda önemli bir adım atıyor ve meslek etiğinin temsilcisi olma yolunda ilerliyorsunuz" diye konuştu.

Beyaz önlük giyme töreninin uzun ve kutsal mesleğe adımın başlangıcı olduğunu kaydeden Özkan, “Her biriniz sağlık alanında önemli roller üstlenerek ailelerinizin de göğsünü kabartmaya devam etmelisiniz" dedi.

Tören, öğrencilerin beyaz önlüklerini giymelerinin ardından keyifli bir mini konserle devam etti.