Math League Şampiyonlarından Altınbaş Üniversitesine Ziyaret

Vega Okullarının dünyaca ünlü Math League’den birincilikle dönen Matematik Takımı öğrencileri Altınbaş Üniversitesindeydi. Rektör Prof. Dr. Çağrı Erhan ve Öğrenci Dekanı Dr. Öğr. Ü. Duygu Kotan Türkden ile sohbetin ardından öğrenciler Eva Team ile buluştu

Vega Okulları Kurtköy kampüsünden öğrenciler, Altınbaş Üniversitesini ziyaret etti.

Dünyanın en prestijli matematik yarışması olan Math League’den dünya birinciliği ile dönen 6. Sınıf Matematik Takımı öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Çağrı Erhan ve Öğrenci Dekanı Dr. Öğretim Üyesi Duygu Kotan Türkden ile bir araya geldi.

Prof. Dr. Çağrı Erhan, her bir öğrenci ile tek tek sohbet etti. “Cesaretinizi ayrıca kutluyorum” diyerek, başarıları nedeniyle tebriklerini iletti.

Sohbet sırasında, önlerindeki eğitim süreçlerinin üniversite boyutuyla şimdiden tanışma imkanı sağlayan Rektör Prof. Dr. Erhan, konuşmasında yapay zekaya da değindi. “10 yıl sonra yapay zekâ sayesinde belki de şimdi bahsettiğiniz meslekler değişiyor olacak. Yazılım mühendisliğini bile belki bir yapay zekâ yapıyor olacak.” dedi.

Öğrenci Dekanı Duygu Kotan Türkden ile de sohbet eden geleceğin mühendisleri, doktorları olacak öğrenciler, matematiği öğretmenleri sayesinde çok sevdiklerini söyledi.

Eva Team’deki Altınbaş Üniversitesi öğrencilerini de ziyaret eden bu yıl 39 ülkeden 586 okulun katıldığı Math League’in şampiyonları, Üniversitemizde keyifli bir gün geçirdiler.