Dünyanın Buluştuğu Nokta: İstanbul Havalimanı

Büyüleyici mimarisi, modern tasarımı ve benzersiz hizmetleriyle, İstanbul Havalimanı sadece bir havalimanı değil, aynı zamanda Türkiye’nin gurur kaynağı.

Atatürk Havalimanı'nın artan yolcu trafiğini karşılamak için inşaatına başlanan İstanbul Havalimanı, 29 Ekim 2018 Cumhuriyet Bayramı'nda resmi olarak açıldı.

Yılda 90 milyon yolcu kapasitesi ve tek çatı altında 1 milyon 400 bin metrekarelik ana terminal binasıyla yolcularına hizmet veren ve jeopolitik konumu gereği uluslararası bir bağlantı merkezi olan İstanbul Havalimanı, güncel durumda ana terminal binası, üç bağımsız pist, hava kontrol kulesi ve destek tesisleriyle hizmetlerini sürdürmektedir.

Hizmete girmesinin ardından geçen süreçte, toplamda 250 milyondan fazla yolcuyu ağırlayan İstanbul Havalimanı’ndan Ocak 2024 itibarıyla dünyanın 315 noktasına uçulabiliyor. Tüm fazların tamamlanmasının ardından, İGA İstanbul Havalimanı’ndan yılda 200 milyon yolcu 300’den fazla destinasyona uçuş imkânına sahip olacak.

İstanbul’u bir ulaşım merkezi haline getiren İstanbul Havalimanı, Modern terminal binaları, geniş yolcu salonları, çeşitli alışveriş ve yeme içme olanakları, lüks lounge'lar ve konforlu bekleme alanları, yolculara konforlu bir seyahat deneyimi sunuyor.

Ulaştırma ve altyapı alanında bir mühendislik öncüsü olan proje, Türkiye'nin havayolu sektöründeki uluslararası rekabet gücünü artırmayı amaçlıyor.

İstanbul Havalimanı, coğrafi konumu, modern altyapısı, zengin hizmetleri ve sürdürülebilirlik çabalarıyla dünya çapında tanınıyor.

Nasıl gideriz?

İstanbul Havalimanı’na M11 Gayrettepe – Havalimanı Metro Hattı ile çok hızlı ve kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Ayrıca İstanbul’un merkezi lokasyonlarından hareket eden Havaist otobüsleri ile İstanbul Havalimanı’na ulaşmak çok kolay.

İstanbul Havalimanı’nda 7/24 taksi hizmeti de mevcut.

Havalimanı Ulaşım

Yolcu Rehberi