Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Türkçe)

​​​Bölüm Başkanının Mesajı

Prof. Dr.  Yasa EKŞİOĞLU ÖZOK​

Günümüzde bilim ve teknoloji oldukça hızlı ilerlemekte olup özellikle bilim ve teknolojinin gelişmesi için Elektrik-Elektronik mühendisliğinin teorik ve deneysel uygulamaları oldukça büyük önem taşımaktadır. Elektrik-Elektronik mühendisliği  uygulama alanları açısından oldukça geniştir. Haberleşme, kontrol sistemleri, robotik, elektrik dağıtım sistemleri, enerji sistemleri, elektromanyetik, nano yapılar, biyomedikal gibi birçok alanda Elektrik-Elektronik mühendisleri aktif olarak çalışabilmektedir.  
Altınbaş Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümü yenilikçi eğitim olanakları ve her biri saygın üniversitelerden mezun genç, dinamik akademik kadrosu ile gerekli bilgi ve beceriyi en yüksek kalitede sunmaktadır. Bölümümüzde temel derslerin yanı sıra modern laboratuvarlarda yürütülen uygulamalı dersler ve sunulan seçmeli dersler sayesinde öğrencilerimiz istedikleri alanlarda uzmanlaşarak disiplinler arası bakış açısı kazanabilmektedir. Ayrıca isteyen öğrencilerimiz yandal ve çift anadal programlarımıza başvurarak başka alanlarda da öğrenim görebilmektedir. Üniversitemizin Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde bulunan saygın üniversiteler ile olan ERASMUS anlaşması sayesinde, öğrencilerimiz altı ay ile bir yıl aralığında farklı bir ülkede eğitimine devam edebilmektedir. Bunlara ek olarak, üniversitedeki eğitim ile iş yaşamını birleştiren CO-OP (kooperatif eğitim) eğitim modeli ile isteyen öğrencilerimiz eğitimlerinin belirli bir döneminden sonra üniversite eğitimi ile işyeri deneyimini birleştirebilmektedir.
Mezunlarımız yüksek meslek etiğine sahip, bireysel sorumluluk alabilen, takım çalışmasına yatkın, ulusal ve uluslararası düzeyde çalışma ve araştırma yapabilecek, yaratıcı, liderlik vasıflarına sahip, farklı disiplinlerde çalışma yapabilecek mühendisler olarak kısa sürede akademik veya iş dünyasında kendilerine saygın bir yer bulacaklardır.
Prof. Dr.  Yasa EKŞİOĞLU ÖZOK​
Elektrik - Elektronik Mühendisliği Türkçe ​​Bölüm Başkanı