Close

Etkinlikler

2016-2017 Eğitim- Öğretim Yılı Boyunca Altınbaş Üniversitesi Öğrenci Kulüplerimizin önderliğinde gerçekleştirdiğimiz tüm etkinliklerimizin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

Bu kısma içerik ve görseller eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

içerik ve görsel eklenecektir.

içerik ve görsel eklenecektir.

Görsel ve içerik eklenecektir.

İçerik ve görsel eklencektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve video eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

 

 

 

 

 

 

İçerik ve görsel eklenecektir.

 

 

 

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve Görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

 

 

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

İçerik ve görsel eklenecektir.

Eczacılık Kulübümüz ''Mardin'e bir Buse'' ismini verdikleri, küçük hayalleri gerçeğe dönüştürme projesini Mardin'de hayata geçirdi.

Önce, Mardin Beşikyaka İlköğretim Okulu öğrencilerine, hayalleri olan bir eşyayı mektup yazıp kendilerine iletmelerini istediler. İletilen hayaller arasında küçük bir toka da vardı oyuncak traktör de.  Kulüp üyeleri gelen mektuplara göre üniversitede standlar kurup satış yaparak çocukların hayallerini gerçekleştirebilecek parayı toplamaya çalıştılar. Projeyi duyan diğer öğrenciler ve Altınbaş Üniversitesi hocaları da kullanmadıkları, yararlı olabilecek eşyaları toplayıp kulübümüze iletti. Kulübümüz hem çocukların hayal ettiklerini hem de topladıklarını köy okuluna yolladı.

Mardin'e Bir Buse Projesi ulusal basında da ilgi çekti. Projeye dair haberleri aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz: http://www.posta.com.tr/mardin-e-bir-buse-haberi-1307724 https://www.haberler.com/ikbu-eczacilik-kulubu-koy-cocuklarinin-hayallerini-9745703-haberi/

Eczacılık Kulübümüz 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında da başka şehirlerdeki öğrenci kardeşlerinin hayallerine kavuşmalarını sağlamaya devam edecek.

Hayallerine kavuşan çocuklardan, işte bu fotoğraflar geldi:

 

Yapı Kulübü'nün organize ettiği teknik gezide Atlas Yol Yapı'nın fabrika şantiyesine gidildi. Mimarlık Bölümü ve İnşaat Mühendisliği öğrencilerimiz şantiyede deneyimli mimar, mühendis ve proje müdürlerinden bilgi aldılar. Çoğunlukla birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin katıldığı gezi, öğrencilerin şantiye sahasıyla buluşması açısından oldukça verimli geçti.

Altınbaş Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri, 2 Mayıs 2017 tarihinde kulüpler arası paintball turnuvası düzenledi. Çekişmeli ve renkli geçen turnuvada takımlar eğlenceli anlar yaşadılar.

 

Adalet Kulübü Öğrencilerimiz 11 Şubat 2017 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne gezi düzenlediler. Bu gezide öğrencilerimiz TBMM ve işleyişi hakkında bilgi aldılar aynı zamanda Anıtkabir ziyaretinde bulundular.

 

Yapı Kulübümüzün düzenlediği Yapı Semineri, 19 Nisan 2017 tarihinde Mehmet Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Ytong Mimarlık'tan Sayın Emel  Nokay'ın katıldığı seminerde İnşaat Mühendisliği, Mimarlık ve iş hayatına dair önemli konularda verimli bir söyleşi gerçekleşti.

Uluslararası İlişkiler Kulübümüzün 28 Nisan 2017 tarihinde Fatma Altınbaş Konferans Salonu'nda düzenlendiği ''Çalkantılı Dünyada Diplomasi'' Etkinliği, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Çağrı Erhan moderatörlüğünde Emekli Büyükelçilerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Girişimcilik Kulübümüzün düzenlediği ''Pazarlamada Yeni Trendler'' Paneli, 17 Nisan 2017 tarihinde Fatma Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Yoğun bir katılımın yaşandığı panele, dijital pazarlama uzmanı Sayın Yalçın Parmaksız, Üniversitemiz İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Dekanı Prof. Dr. Ercan Gegez, Thinkneuro Ceo'su ve Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Yener Girişken konuşmacı olarak katıldı.

Hayvan Haklarını Koruma Kulübümüz, 14 Nisan 2017 tarihinde Hayvan Hakları Yasal Süreç Bilgilendirme Eğitimi düzenledi. Avukat Barış Karlı ve Avukat Ilgın İstenç Külünç'ün katıldığı eğitimde Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde hazırlanan yasa tasarısı detaylı şekilde incelenerek, ülkemizde hayvan hakları ihlalleri üzerine konuşuldu. Etkinliğin katılımcılarına kulübümüz tarafından sertifika verildi.

Çağdaş Hukukçular Külübü ve Tıp Kulübü'nün birlikte düzenlediği, ''Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri ve Hukuki Sonuçları'' konferansı 19 Nisan 2017 tarihinde Fatma Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Konferansa konuşmacı olarak, Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükran Şıpka, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oktay Arda ve Anadolu Sağlık Merkezi'nden Embr. Dr. Murat Başar katıldı. Konferansta yapay döllenme, taşıyıcı annelik ve soybağına ilişkin hukuki sonuçlar incelendi. Etkinlik sonrası konferans katılımcılarına sertifika verildi.

Uluslararası İlişkiler Kulübü'nün düzenlemiş olduğu ''Sürgün ve Rus İşgali Sonrasında Kırım Tatarlarının Özgürlük Mücadelesi'' konferansı 27 Nisan 2017 tarihinde Mehmet Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Konferansa Altınbaş Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü Yard. Doç Dr. Pınar Üre, Kırım Tatar Milli Meclisi Türkiye Temsilcisi Sayın Zafer Karatay, Yönetmen, Yapımcı ve Yazar Sayın Neşe Sarısoy Karatay ve Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Bölümü Yard. Doç. Dr. Didem Buhari Gülmez katıldı.

Sağlık Teknikerleri Kulübü'nün düzenlediği ''Sağlıkta Mobing'' konferansı, 5 Nisan 2017 tarihinde Bakırköy Yerleşkesi'nde gerçekleşti. Uzman Psikolog Hasan Demirci'nin katıldığı konferansta Sağlık alanında uygulanan Mobing konusu tartışıldı.

IEEE ( The Institute of Electrical and Electronics Engineers) Altınbaş Kulübü'nün düzenlediği, Endüstri 4.0 Sektör Günleri Paneli, 10 Nisan 2017 tarihinde Fatma Altınbaş Konferans Salonu'nda düzenlendi. Panele Mitsubishi Elektrik'ten Sayın Can Tolga Bizel, Entek Otomasyon Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş'den Sayın Hüseyin Cengiz Celep, BICSI'den Sayın Harun Çakın, Elektrikport'tan Sayın Engin Ayçiçek ve EAE Elektirik katılım gösterdi.

25 Nisan 2017 tarihinde, artık Altınbaş Üniversitesi ailesi için geleneksel hale gelen Kızılay Kan Bağışı Kampanyası 3 Yerleşkemizde eş zamanlı olarak yapılmıştır. Öğrenci Kulüplerimizin desteği ile  kan bağışı konusunda bilgilendirilme yapılıp bağışçılar Kızılay Yekilileri ile işbirliği halinde yönlendirilmiştir.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde farklı sektörden kadınları bir araya getirerek kadın olmanın o sektörlerde ne anlama geldiğini konuştuk.

Uzakdoğu Sporları Kulübümüzün Nefsi Müdafaa gösterisi ile başlayan etkinlik, değerli konukları ağırladığımız panel ile devam etti. Rektör yardımcımız, hukuk profesörü Sayın Şükran Şıpka moderatörlüğünde, tiyatrocu Sayın Ayça Erturan, eski milli basketbolcu Sayın Yasemin Horasan, Lenovo Türkiye Pazarlama Direktörü Sayın Aysun Karabıyık ve Altınbaş Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Banu Birdal Kavaklı bir araya geldi. Keyifli geçen sohbet sonrasında üniversitemizin Çok Sesli Korosu, kapanış şarkıları ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğini noktaladı.

 

 

Çok Sesli Koromuz İzmir Mozart Akademî'de düzenlenen 3. İzmir Polifonik Korolar Festivali'ne katıldı. Koromuz 10 Haziran 2017 Cumartesi Günü performans sergiledi.

Dans Kulübümüzün organize ettiği Altınbaş Üniversitesi Dansfest 2017, 4 Mayıs tarihinde Fatma Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Pek çok üniversitenin katılımıyla renklenen festivalde dans kulübümüz salsa ve hip-hop ekipleriyle performans sergiledi.

Altınbaş Üniversitesi Dragon Bot Ekibi olarak, İstanbul Üniversitesi'nin Avcılar Kampüsü'nde gerçekleşen Dragon Bot Fest 2017'ye katıldık. 12 farklı üniversitenin katıldığı festivalde kıyasıya bir mücadele yaşandı. Üniversitemizin idari kadrosu ve öğrencilerinden oluşan ekibimizle hem ıslandık, hem eğlendik. Renkli ve eğlenceli bir gün geçirdik.

Altınbaş Üniversitesi Tiyatro Kulübümüz, Pamukkale Üniversitesi'nin davetlesi olarak Denizli'de gerçekleşen 9. Tiyatro Festivali'ne, Çehov'un ''Sevgili Doktor'' oyunu ile katılım gösterdi. 10-15 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleşen festivalde kulübümüz çeşitli atölyelere de katılarak dolu dolu bir festival yaşamış oldu.

Tıp Kulübümüz , Diş Hekimliği Kulübümüz ve Radyo Kulübü öğrencilerimizden oluşan bir ekip Tekirdağ'ın Kurtdere Köyü'nde ''Benim Köyüm'' Projesi kapsamında sağlık taraması gerçekleştirdi. Okuldaki çocuklara diş fırçalama yöntemlerini öğretip diş hekimliği hocalarının yardımlarıyla onları diş taramasından geçirirken, Tıp Kulübü öğrencilerimiz de köy halkını sağlık taramasından geçirdi.

''Benim Köyüm'' Projesi'nin ilki Düzce'nin Uğurlu Köyü'nde gerçekleşmişti. Proje hakkında basında çıkan haberlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.dha.com.tr/obezite-koyde-yasayanlari-da-tehdit-ediyor_1470345.htmlhttp://www.dha.com.tr/obezite-koyde-yasayanlari-da-tehdit-ediyor_1470345.html

Öğrenci Kulüplerimizin katılımı ile 22-23 Nisan 2017 tarihlerinde, Bolu'nun Mudurnu İlçesi Hüsamettindere Köyü'nde Sağlık Taraması ve Ekomüze Çalıştayı gerçekleştirdik. 100. Yıl İlkokulu müdürü ve köyün muhtarı ile kurduğumuz irtibat sonrası, ilkokul öğrencilerinin ihtiyaçlarını biraz da olsa karşılayabilmek ve onları mutlu edebilmek adına kırtasiye-kitap ve oyunlardan oluşan hediye paketleri hazırladık.

Köye hem hazırladığımız paketleri ulaştırmak hem de köy halkını sağlık taramasından geçirmek üzere Odyometri Bölümü, Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü, Sosyal Sorumluluk ve Yardımlaşma Kulübü, Dans Kulübü ve Mimarlık Bölümü öğrencileriyle gittik.

Hüsamettindere Köyü, dünyada örneklerine sıkça rastlanılmaya başlanan ''Ekomüze'' uygulamasını hayata geçirebilmiş bir köy. Köydeki ekomüze hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz:

http://www.ekomuze.org/content/view/193/86/

Engelsiz Yaşama Destek Kulübümüz, Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayı öğrencileriyle Ağaçlı Köyü'nde Fidan Dikimi etkinliği gerçekleştirdi. Kulübümüzün öğrencilerinden her biri Engelliler Sarayı'ndan bir öğrenci ile eşleşerek fidanlarını dikti.

Radyo Kulübümüzün önderliğinde kurulan, üniversitemizin sesi Radyo Altınbaş 20 Mart 2017'de yayın hayatına başladı.

Radyomuz; ''Bilim Sohbetleri'', ''Biraz Hayat Biraz Sanat'', ''Bu Hafta İstanbul'', ''Eksi 1'', ''Tarihte Bugün'', ''Kapısının Önünü Süpürenler'' gibi bilim, kültür, sanat ve çevre  programlarıyla yayınına devam ediyor. Radyo Altınbaş'ı aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz:

http://www.radyokemerburgaz.com/index.html

Psikolojik Destek Birimimizin düzenlediği ''Aşk İlişkilerinde Kimsin?'' Konferansı Uzman Psikolog Gülşah Pınaroğlu'nun katılımıyla 30 Mart 2017 tarihinde Mehmet Altınbaş Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Romantik ilişkilerde kişilerin ifade biçimlerine dair detayların olduğu konferansa öğrenciler büyük ilgi ve katılım gösterdiler.

 

2016- 2017 Eğitim Öğretim yılının final sınavlarından önce, Altınbaş Üniversitesi ailesi olarak, Gezi ve Etkinlik Kulübümüz ile Müzik Kulübümüzün önderliğinde organize edilen ''Finallere Enerji Yükleniyor'' etkinlği ile finallere enerji depoladık.

üniversite gruplarımızın konserleri, sumo, canlı langırt gibi çeşitli etkinliklerle doya doya eğlendik!

Üniversite Koromuz 3 Haziran 2017 Cumartesi Günü Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde düzenlenen 1. Pera Uluslararası Korolar Festivali'ne katılım gösterdi.

 

5 Nisan 2017 Çarşamba Günü, Müzik Kulübümüzün davetlisi olarak ''Rezil'' Grubu sahnedeydi.İsa Özkocaman'ın kendi şarkılarını da söylediği konsere öğrencilerimiz büyük bir ilgi ve katılım gösterdi.