Close

Müdürün Mesajı

Prof. Dr.<br />Oğuz Bayat<br />Fen Bilimleri Enstitüsü MüdürüSon yıllarda Türkiye’nin teknoloji ve inovasyon alanında göstermiş olduğu gelişmelere katkı sağlayacak yetkin profesyoneller ve akademisyenler yetiştirecek şekilde Enstitümüz akademik eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. Günümüzde, teknolojik gelişmeleri sadece takip edebilen değil, bunları AR-GE ve inovasyonla geliştirebilen bireyler, şirketler, kurumlar ve ülkeler fark yaratabilmektedirler.

Yüksek kalite ve standart ile üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi çerçevesinde, AR-GE’ye dayalı büyümeyi esas almış kuruluş ve şirketlerin yetkin insan kaynaklarının yetiştirilmesi ve ortak araştırma projelerinin hayata geçirilmesi yüksek lisans programlarımızın başlıca hedefidir.

Fen Bilimleri Enstitümüzü tercih eden öğrenciler AR-GE tabanlı şirketlerde çalışan mühendis, teknik elaman ve yöneticilerdir. Uygulamalı birikimlerine güncel teorik bilgilerini birleştirerek üst düzeyde donanımlı araştırmacılar olarak ülkemizin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Teknolojileri alanlarında araştırmalara katkı sağlayarak iş dünyasının merkezinde yer almaya devam etmektedir.

Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Doktora programı öğrencilerimiz, geleceğin değerli akademisyenleri olmak hedefi ile uluslararası standartlarda nitelikli araştırmalar yaparak sinyal işleme, haberleşme, robotik ve kontrol sistemleri, bilgisayar ağları, yazılım mühendisliği, veri madenciliği ve yapay zeka alanlarında kaliteli bilimsel yayınlar üretmektedir.

Enstitümüz, ulusal ve uluslararası düzeyde üstün nitelikli, bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunan, toplumsal sorun ve gereksinimlere yönelik özgün araştırma ve geliştirme çalışmalarına öncülük eden mezunlar yetiştirmektedir.


Saygılarımla,

Programlarımız hakkında daha detaylı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

fbe.altinbas.edu.tr